REVITALIZACE

wrench-solid.svg


STÁVAJÍCÍ STAV

Hotel Strojař byl uveden do provozu v roce 1968 byl využíván pro ubytování zaměstnanců Přerovských strojíren ve 144 bytech. Hotel byl využíván až do roku 2014. V areálu Resortu Strojař je hlavní budova hotelu se zastavěnou plochou 1715 m2, budova restaurace Strojař, budova bývalé výměníkové stanice a parkoviště. Objekt se nenachází v žádném ochranném pásmu. Stavba hotelu není kulturní památkou. Resort je napojen na přípojku plynu, vody, kanalizace a NN. Hlavní budova má 9.NP je v původním stavu postavená ze železobetonových panelů bez izolace. Střecha asfaltové pásy živice konec životnosti, nutná sanace celé skladby střechy. Rozvody elektroinstalace po konci životnosti, elektroměrové rozvaděče již nelze znovu využít, nevyhovují připojovacím podmínkám ČEZ distribuce. Rozvody vody a TUV jsou provedeny nově v plastu s izolací bez vodoměrů pro jednotlivé byty. Odpady ve stupačkách litinové bez možnosti využití pro novou výstavbu, nutno vyměnit. Centrální odtah z digestoří a koupelen v provozním stavu nutné úpravy, střešní ventilátory nefunkční. Rozvody topení jsou v současné době vypuštěny, radiátory jsou v provozním stavu. Vybavení koupelny a WC po konci životnosti. Vstupní dveře a vnitřní dveře na výměnu. Okna stávající dřevěná dvě skla nevyhovující. Lodžie a balkóny - nutná výměna dlažby a opravy zábradlí. Dva výtahy vybudované v roce 2009 , nutná oprava ovládací elektroniky. Schodiště v provozním stavu. Zdroj tepla - výměníková stanice v provozním stavu (Veolia) - věcné břemeno uložení horkovod-parovod nebrání v užívání.

Současný stav neumožňuje okamžité zprovoznění bytových jednotek je nutná revitalizace.

pokoj 2+KK.JPG pokoj2_ 2+kk.jpg IMG_1755.JPG
Supacka IMG_1757.JPG IMG_1751.JPG

REVITALIZACE 

Konstrukce a stav budovy budou vyžadovat revitalizaci , tak aby objekt splňoval požadavky moderního bydlení.  Dispoziční úpravy, zateplení fasády , střechy atd. budou vyžadovat stavební řízení. 

I.etapa

První etapa je hrazena z kupní ceny (z členského vkladu ) 

Společné vnitřní prostory -  rekonstrukce uvedení do funkčního stavu, nová elektroinstalace, nové osvětlení, nová okna a vstupní dveře.  Uvedení výtahu do provozního stavu, revitalizace vstupního prostoru, zabezpečení vstupů a vjezdů přístupovým systémem.

Byty uvedené do stavu předání( to je případ, kdy si družstevník zajistí rekonstrukci vnitřních bytové jednotky  sám ): Nové okna, nové vstupní dveře, nový přívod el. energie, datová přípojka, domovní telefon, přívod pitné vody a TUV  zakončený vodoměrem . 

Splnění požárních předpisů (hasící přístroje, hydranty, nouzové osvětlení, únikové cesty, požární odolnost )

II. etapa

Rekonstrukce nad rámec I. etapy si hradí družstevník z vlastních zdrojů , nebo úvěrem družstva.

Rekonstrukce bytu na klíč.

III.etapa

III. etapa je hrazena úvěrem družstva

Projektová dokumentace, stavební řízení , Nové zateplení pláště budovy, nová fasáda, oprava balkónů, nová střecha, vybudování parkovacích míst, realizace zeleně.


edit.svg

KONTAKTNI FORMULÁŘ

text

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Družstevní bydlení Resort Strojař

 • O Projektu

  5. 6. 2021

  Projekt roku 2021 družstevní bydlení resort Strojař Přerov. 104 volných bytů s vlastním parkovacím místem. Uzavřeny resort pro klidné bydlení v centru města. Výborná investice - družstvo nevytváří zisk. Možný převod bytů do osobního vlastnictví. 

 • Revitalizace

  5. 6. 2021

  Revitalizace starého hotelu na moderní a ekonomické bydlení . Vyberte si byt a rozhodněte se sami , zda rekonstrukci zvládnete samy , nebo si rekonstrukci bytu objednáte na klíč - vše vyřešíme za Vás 

 • Byty

  11. 6. 2021

  Výhodná investice do nového bydlení , investice do nájemního bydlení, byt na stáří . Investice do krátkodobého pronájmu - hotelový byt s recepcí. Garsonky, 1+KK,2+KK,2+1, 3+KK.

Archív

Galerie